Na ndiqni

Kosova

Gjermania mbështet Kosovën

Më: 6 mars 2018 Në ora: 17:32
Avdullah Hoti dhe Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme Vjosa Osmani dhe JanHecker,

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti dhe Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme Vjosa Osmani sot takuan këshilltarin kryesor të kancelares Angela Merkel për politikë të Jashtme, JanHecker, me të cilin biseduan për sundimin e ligjit dhe dialogun me Serbinë.

Republika e Gjermanisë dhe kabineti i kancelares Merkel rikonfirmoi mbështetjen për Kosovën dhe aspiratat euro integruese, ndërkohë që LDK mbetet partneri me kredibil për procesin e integrimit euro-atlantik të vendit tonë, thuhet në një komunikatë për media të LDK-së.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test