Na ndiqni

Kosova

Hoti: Befasohem që ende ka deputetë kundër Demarkacionit, ne e përkrahim

Nga: Mediat Shqiptare Më: 23 shkurt 2018 Në ora: 11:01
Avdullah Hoti

Ka filluar seanca për Demarkacionin me Malin e Zi.

Shefi i GP të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se është i befasuar që ka ende deputetë që nuk pajtohen për këtë marrëveshje, raporton gazetari i “Bota sot”.

Gjatë fjalimit të tij në Kuvend, Hoti ka thënë se LDK e ka përkrahur që nga fillimi këtë marrëveshje dhe e përkrah edhe deklaratën në mes të presidentëve dhe se dje janë dakorduar me PDK-në dhe Nismën.

“Sot jemi mbledhur për një çështje të rëndësishme pas tri vjetëve të kësaj marrëveshje. Unë befasohem që ende shoh deputetë që nuk pajtohen për të miratuar atë. Ne prej ditës që është nënshkruar marrëveshja e kemi përkrahur. E përkrahim edhe deklaratën e presidentëve. Ne dje jemi dakorduar me PDK-në dhe Nismën .kjo është temë shumë e rëndësishme. Ne nuk duhet të fillojmë këtë seancë pa u arritur një marrëveshje në mes deputetëve. Grupi i jonë do të votojë kundër shmangies së procedurave pa pasur një marrëveshje për të votuar këtë projektligj”, ka thënë Hoti.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test