Na ndiqni

Kosova

Nervozohet Lutfi Haziri: Votojeni atë farë demarkacioni

Nga: Mediat Shqiptare Më: 23 shkurt 2018 Në ora: 10:49
Lutfi Haziri

Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri thotë se dita e sotme duhet të shërbejë që të kthjellohen të gjithë.

“Dita e sotme le t’na kthjellon të gjithëve. LDK po e ndihmon nxjerrjen e Kosovës nga izolimi, duke mos mbajtur asnjë inat politik. Duhet lënë egot dhe mendoni për njerëzit e Kosovës. Votojeni atë far ligji e ta mbyllim problemin e parë sepse Kosova po pret zgjidhjen edhe të 999 problemeve tjera.Pa nënshtrim, por të mos marrim pozita dogmate politike. Koha me e lanë egon e nihilizmin te shpija. Sot vyen reflektim dhe racionalitet”, ka shkruar Haziri. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test