Na ndiqni

Kosova

Haradinaj nuk e di a i ka votat e Lista Srpska për demarkacionin

Nga: express Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 11:26
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së sotme të Qeverisë, në konferencën e mbajtur për media ka folur për abstenimin që bëri Lista Serbe ndaj tërheqjes së projektligjit të deritanishëm për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

I pyetur nëse Lista Serbe do e votojë projektligjin e radhës i pari i qeverisë ka thënë se nuk dihet se ç’do ndodhë, njofton Klan Kosova.

”Ishte shenjë e mirë që ishin në mbledhje të Qeverisë, sepse për shumë tema tjera nuk ishin, dmth është shenjë e mirë dhe ta shohim se çfarë do të ndodhë”,  ka përfunduar Haradinaj

express
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test