Na ndiqni

Kosova

Brezi i Republikës te themeluesi i shtetit

Nga: Mediat Shqiptare Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 12:31
Brezi i Republikës

Janë deputet të LDK-së që njihen si brez i Republikës. Nuk janë themelues të LDK-së por janë vazhdues të rrugëtimit të themeluesit të shtetit të Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova.

Deputeti I LDK-së Haxhi Avdyli ka ftuar kolegët e tij deputetë si Vjosa Osmanin, Valentina Bunjakun, Lumir Abdixhikun e Avdullah Hotin që të bëjë një “selfie”  ku në sfodn shihet Shtatorja e Presidentit Ibrahim Rugova,

"Gjithmonë besnik në parimet e arkitektit të pavarësisë Presidentit Rugova ; liri , pavarësi , demokraci dhe shtetndërtim me aleatët e shtetit tonë BE e SHBA." ka shkruar Avdyli.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test