Na ndiqni

Kosova

Haradinaj: Turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në PISA

Nga: Klan Kosova Më: 19 janar 2018 Në ora: 14:47
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në Junik se është turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në testin PISAa.

Haradinaj po ashtu tha se kjo urgjent duhet të ndryshohet, derisa u ka bërë thirrje mësuesve dhe prindërve të angazhohen në këtë çështje.

Pos Junikut, numri një i ekzekutivit do ta vizitojë gjatë ditës edhe Komunën e Deçanit.

Klan Kosova
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test