Na ndiqni

Këshilla mjekësore

Shëroni dhimbjen e fytit në kushte shtëpie

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 07:56
Foto ilustrim

Ditët e ftohta kanë ardhur në Kosovë, dhe zakonisht ky ndërrim i stinëve shkakton sëmundje apo ftohje të fytit.

Nëse ju duket se dhimbja e fytit nuk është aq serioze sa për ta konsultuar mjekun, atëherë ka disa këshilla si të lehtësoni këtë dhimbje në kushte shtëpie.

Për të shëruar fytin filloni të hani mjaltë rregullisht, të pini qaj kamomili, apo edhe të hani ndonjë hudhër kohë pas kohe. Nëse çdo ditë i përdorni këto ushqime ju do të shëroheni pa shkuar te mjeku. Natyrisht këta hapa janë me efikas nëse filloni të përdorni kur vëreni shenjat e para se fyti juaj nuk është mirë. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test