Na ndiqni

Këshilla mjekësore

Ushqimet që duhet konsumuar kur jeni me grip

Nga: Klan Kosova Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 23:21
Foto ilustrim

Kur e ke gripin mund të ndihesh sikur nuk të hahet asgjë.

Por ushqimi është një ndër faktorët kryesorë që ndihmon në tejkalimin e gripit, nëse ai është i shëndetshëm.

Nëse dëshironi të shëroheni më shpejt konsumoni këto ushqime gjatë kohës derisa jeni të shtrirë nga gripi:

Çaj i gjelbër

Supë pulë me ‘noodles’

Fasule dhe bizele

Boronica

Lëng portokalli

Mish

Banane

Xhenxhefil

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test