Na ndiqni

Këshilla mjekësore

Efektet kuruese të mjaltit

Nga: Mediat Shqiptare Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 22:17
Foto ilustrim

Mjalti është burim shumë i mirë energjie, të cilën bletët e bëjnë nga nektari i luleve.

Mjalti përmban 15% ujë dhe asnjë ushqim tjetër nuk ka përbërja më biologjikisht të freskët si mjalti.

Konsumimi i tij është mënyra më e mirë e përfitimit të energjisë në mënyrë natyrale.

Pesë nga shumë efektet e tij kuruese janë:

Ndihmonë njerëzit që kanë probleme me fyt, gjithçka që nevojitet është pak kripë, limonë dhe mjaltë.

Nëse përzihet me një gotë ujë të ngrohtë dhe pak limon ai ndihmon në humbjen e kilogramëve të tepërt, e gjitha kjo nëse pihet çdo mëngjes.

Përshpejton procesin e rigjenerimit të plagëve të lëkurës.

Ndalon dhimbjet e kokës sidomos ato nga pirja e tepërt e alkoolit.

Përmirëson erën e gojës.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test