Na ndiqni

Këshilla mjekësore

Pilula e re që ju ndihmon të humbni peshë, duke iu bërë të ndiheni të ngopur

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 21:06
Foto ilustrim

Një pilulë holluese që formon një xhel në stomak dyfishon munëdsinë e një diete të suksesshme, ka treguar hulumtimit.

Kapsula Gelesis100 punon duke lëshuar grimca të vogla në stomak që absorbojnë 100 herë peshën e tyre në ujë, duke u zgjeruar në një xhel që i bën njerëzit të ndihen të mbushur.

Kapsula, që pihet gjysmë ore para ngrënies, bëri që njerëzit të humbisni një peshë të mirë brenda një muaji.

Rreth 59 për qind e pacientëve humbën pesë për qind të peshës së tyre trupore dhe 27 për qind e njerëzve  humbën së paku 10 për qind të peshës së tyre.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test