Na ndiqni

Foto e ditës

Korrja e pambukut

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 07:23

Cdo vjeshtë, mijëra punëtorë ia mësyejnë regjionit Xinijiang Uyghur Autonomous, në Kinë, për të korrur prodhimin e pambukut me dorë. Xinjiang është nga prodhuesit më të mëdhenjë të pambukut në Kinë dhe Kina është një nga eksportuesit më të mëdha të pambukut në botë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test