Na ndiqni

Foto e ditës

Strategjia për Ballkanin, Johannes Hahn poston foton me sallën bosh

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 10:52

 Gjatë prezantimit të strategjisë së BE për ballkanin perendimor. Komisioneri Johanes Hahn ka postuar një foto në rrjetet sociale dhe një tekst shoqërues.
“Mbyllja e debatit konstruktiv Balkan - Europë. "Roli strategjik i rajonit është i qartë. '2025' është tregues. Nuk është një datë fikse. Ajo duhet të motivojë. Por për vendet që të bëjnë detyrat e shtëpisë, kjo nuk do të ndodhë. E fundit por jo më pak e rëndësishme, ne të gjithë duhet ta komunikojmë këtë me qytetarët e BE-së".
Por më e rëndësishmja është se në foton e postuar nga komisioneri Hahn bie në sy salla bosh. Ndoshta ka qenë mbyllja ose ata që kanë qenë prezent kanë qënë të lodhur nga debati për hallet e mëdha të Ballkanit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test