Na ndiqni

Video

Mustafa: Pa u zbardhur ky rast nuk do të ketë drejtësi as për popullin e Kosovës

Më: 23 nëntor 2018 Në ora: 15:20

“Pa u zbardhur rasti i  vrasjes së babit tim dhe gjithë atyre aktivistëve  dhe liderëve të tjerë të LDK-së, nuk do të ketë drejtësi vetëm për familjen tonë, por nuk do të ketë drejtësi as për tërë popullin e Kosovës, sepse fati i këtyre liderëve dhe fati i popullit të Kosovës janë të lidhura ngushtë me njëra tjetrën. Prandaj për të pasur drejtësi për popullin e Kosovës, për te pas drejtësi, rend dhe ligj per tërë Kosovën duhet fillimisht të ketë drejtësi për këto vrasje që ndodhën pas luftës, gjatë luftës... gjitha këto vrasje me karakter politik duhet të zbardhen sa më parë që të çlirohemi nga krimi”, tha Mustafa.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test