Na ndiqni

Video

Drejtpërdrejt nga Kryesia e Kuvendit

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 11:46

Sot me fillim nga ora 11:00 kryetarët e grupeve parlamentare, do të mblidhen në Kryesinë e Kuvendit.

Rend i ditës:

I. Kërkesa për mbajtje të seancës së jashtëzakonshme me pikat e rendit të ditës:

1.   Votimi i Projektligjit nr. 06/L-090 për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për IPA 2017, pjesa e parë, ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian,

2.   Votimi i Projektligjit nr. 06/L-094 për Ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian mbi pjesëmarrjen e Kosovës në programin “Evropa për qytetarët”,

3.   Votimi i Projektligjit nr. 06/L-095 për ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Komisionit Evropian dhe Kosovës mbi pjesëmarrjen e Kosovës në “ERASMUS +” Programin e Unionit për Arsim, Trajnim, Rini dhe Sport.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test