Na ndiqni

Video

Dy dekada pritje

Më: 30 gusht 2018 Në ora: 09:08

Vezire Batusha nga Krusha e Vogël ka 20 vjet që pret të mësojë për fatin e burrit dhe dy djemve të saj. Ata ishin në mesin e 113 civilëve shqiptarë të këtij fshati që ishin marrë nga forcat serbe më 25 dhe 26 mars të vitit 1999. Sot, në Ditën Ndërkombëtare për Persona të Zhdukur, në Kosovë ende nuk dihet për fatin e 1648 personave, të cilët janë zhdukur gjatë viteve 1998, 1999 dhe 2000.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test