Na ndiqni

Video

Cari post-sovjetik, Rusia dhe Perëndimi

Më: 11 maj 2018 Në ora: 13:46

Tetëmbëdhjetë vjet më parë, Vladimir Putin u zgjodh president për herë të parë, duke premtuar se do ta bëjë Rusinë një vend me të cilin qytetarët do të krenohen, ndërsa bota do t’i respektojë. Këtë javë, derisa u betua për mandatin e katërt, ai e krahasoi Rusinë me një feniks, që arriti lartësi që të tjerët nuk mundën.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test