Na ndiqni

Video

Gjendje e përkeqësuar ekonomike në qarkun e Gjirokastrës

Nga: VOA Më: 21 prill 2018 Në ora: 22:20
Gjirokastër

Gjendja ekonomike është përkeqësuar në Qarkun e Gjirokastrës për shkak të vështirësive që gjejnë disa sektorë. Problemet më të mëdha sipas specialistëve paraqiten me zhvillimin bujqësor dhe ndërtimin, ndërkohë që biznesi i vogël ndeshet me mjaft sfida.

VOA
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test