Na ndiqni

Video

Të rinjtë serbë stërviten në kampin paramilitar rus

Nga: REL Më: 7 prill 2018 Në ora: 15:33

Tridhjetë të rinj nga Serbia kanë udhëtuar për në Rusi që të marrin pjesë në “Kampin Ndërkombëtar Ushtarak dhe Patriotik për të Rinjtë”. Kampi udhëhiqet nga grupi ultranacionalist E.N.O.T Corps, trajnuesit ushtarakë të të cilëve mësojnë fëmijët se si të gjejnë rrugën në pyje, të merren me armë dhe të përgatiten për luftëra eventuale.

REL
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test