Na ndiqni

Video

Vajza e ëndrrave të mëdha

Nga: REL Më: 27 mars 2018 Në ora: 22:05

Ardonita Sabedini, një vajzë shtatshkurtër nga Gjilani kur ishte në klasën e nëntë mbyllej në shtëpi sapo kthehej nga shkolla. Ajo nuk mund t’i duronte paragjykimet e njerëzve vetëm e vetëm pse ajo ishte më e shkurtër se të tjerët. Por sot, Ardonita është duke realizuar ëndrrën për tu bërë dizajnere. Ajo vijon studimet për dizajn mode dhe në të ardhmen planifikon që të krijojë veshmbathje për shoqet dhe shoqet e saj shtatshkurtër.

REL
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test