Na ndiqni

Video

Punësimi i personave me nevoja të veçanta në Kosovë

Nga: Zëri i Amerikës Më: 11 mars 2018 Në ora: 21:07

Në Kosovë mendohet se ka mbi 18 mijë persona me nevoja të veçanta, por organizatat që merren me mbrojtjen e të drejtave të tyre ankohen për numrin e vogël të të punësuarve nga kjo kategori si dhe për kushtet në të cilat ata jetojnë.

Zëri i Amerikës
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test