Na ndiqni

Hendboll

Premtohet spektakël në Vushtrri

Më: 20 maj 2018 Në ora: 12:15
Pamje nga një ndeshje

Janë premtuar spektakël dhe numër i madh i shikuesve për ndeshjen mes hendbollisteve të Vushtrrisë dhe atyre të Shqiponjës që luhet sot nga ora 18:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri.

Është kjo ndeshje e javës së fundit, përkatësisht të 20-të të Superligës A dhe njëkohësisht ndeshje që përcakton garën për titull kampioni. Pas javës së 19-të Vushtrria është e para në tabelë me 33 pikë, ndërsa Shqiponja e dyta me 31 pikë. Istogu mbanë vendin e tretë me 25 pikë kurse Prishtina të katërtin me 19 pikë.

Vushtrria me fitore, apo edhe me barazim, e fiton titullin. Në ndeshjen vendimtare pritet ta ketë edhe përkrahjen e shikuesve. Skuadrës gjakovare, Shqiponjës, i duhet fitorja për të fituar titullin. Është ky një fund dramatik i një kampionati interesant në Superligën e femrave.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test