Na ndiqni

Hendboll

Dikur ekzistonin, sot i shuar ky klub në Kosovë!

Më: 15 maj 2018 Në ora: 12:00
Muhamet Çerkini, Salih Hetemi, Vëllaznim Bislimi, Hetem Hajdari, Halit Morina, Adnan Rudari, Xhavit Hajdari, Agim Shijaku. Ulur: Sami Çerkini, Mustafë Bislimi, Mexhit Zaskoku, Xhavit Hajdari, Gursel Raçi, Ramiz Krasniqi.

Fatkeqësisht hendbollit ka vite që është në krizën më të madhe. Mëkat  që Ferizaj vlerësohet si qendra e hendbollit, ka vetëm një ekip të meshkujve dhe mezi mbijeton me njëqind vështirësi.  Në vitet e 80-ta në Ferizaj funksionin tri klube të meshkujve e sot vetëm një!  

Në vitet e 80-ta ekzistonin Borci (tani Kastrioti), Borci II (nuk ekziston Kastrioti II) dhe IMK Çeliku i shuar!  Prandaj, paraqesim një foton të viteve të 80-të IMK Çelikut, ku në këmbë janë: Muhamet Çerkini, Salih Hetemi, Vëllaznim Bislimi, Hetem Hajdari, Halit Morina, Adnan Rudari, Xhavit Hajdari, Agim Shijaku.

Ulur: Sami Çerkini, Mustafë Bislimi, Mexhit Zaskoku, Xhavit Hajdari, Gursel Raçi, Ramiz Krasniqi.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test