Na ndiqni

Hendboll

Trofeu i Kupës shkoi në Pejë

Nga: K. Goca Më: 6 maj 2018 Në ora: 22:24
Festa e Besa FamGas

Besa FamGas nga Peja është fitues i Kupës së Kosovës në hendboll (meshkujt), pasi që në finale e mundën Prishtinën me rezultat të ngushtë 31:29 (18:16), në takimin që u luajt në palestrën e sportit "Karagaçi" në Pejë.

Egzon Gjuka me 12 gola e Kastriot Jupa me 10 janë me të merituarit për trofeun që fitoi Besa, ndërsa te Prishtina u dalluan Petrit Prekazi me 9 gola e Denis Terziqi e Beni Syla me 7.

Arben Muqolli, trajner i Besës, është i lumtur për lojën dhe triumfin, ndërsa Verim Zherka, trajner i Prishtinës, pa dyshim se është i zhgënjyer, pasi që nuk arritën ta fitojnë Kupën.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test