Na ndiqni

Hendboll

I përqeshen e bën hajgare disa me to në qytetin e Ferizajt, por në fund ua mbyllen gojën!

Më: 6 maj 2018 Në ora: 13:31
KHF Kastrioti

Në Kosovë pothuajse në çdo qytet nënçmimi është pothuajse si dorë e parë nga disa individë apo njerëz të caktuar. Nuk çmohet fort disa apo nënçmohen në inat apo nuk ua mbsuhin syrin për nga pamja.

Në fund të vjeshtës e në fillim të pranverës, disa bëni hajgare se në duart e kujt ka mbetur klubi Kastrioti (femrat), disa i përqeshnin, disa bëni hajgare dhe e shihni klubin si një farë ekipi veç emri që i ka mbetur. Madje para se të shkonin në Pejë për të luajtur gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në hendboll, disa thoshin po shkojnë në turizëm, se humbjen e kanë më shumë se dhjetë gola diferencë e madje edhe të garantuar.

Kryetari i Klubit, Skënder Ramadani fare nuk merrej me matematikat e të tjerëve dhe çfarë thoshin çarshisë, por as trajnerja Lirie Muhaxheri dhe as drejtorja Vlora Jashari. Kastrioti fitoi me rezultat të ngushtë 29:28 ndaj Shqiponjës dhe sot janë në finalen e madhe, ku në orën 17.00 takohen me Istogun, takim që luhen në palestrën e sportit ‘Karagaçi’ në Pejë. Ata që i përqeshën e bën hajgare në qytetin e Ferizajt, tani iu është mbyllë goja! Heshtin sepse parashikimet e tyre ranë në uji!

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test