Na ndiqni

Gjilani

Haziri: Sot në Dubai ka munguar një Fadil Vokrri

Nga: Mediat shqiptare Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 20:14
Lutfi Haziri

Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri për dështimin e anëtarësimit të Kosovës në Interpol, ka theksuar se sot në Dubai ka munguar një Fadil Vokrri.

“Ka mungue sot nji Fadil Vokrri në Dubai, por nuk ka me mungue fama e tij në Prishtinë sonte. Ai arriti që FFK me e ba anëtare të FIFA e UEFA me nji ekip të vogël e me nji mbështetje në hije të politikës. Kjo ‘mbështetje’ e politikës në Dubai, e la në hije policinë e shtetit, e cila do ta kryente punën shumë ma mirë si e vetme!” ka shkruar Haziri në Facebook.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test