Na ndiqni

Gjilani

Digjen rreth 5 hektar pyje

Nga: Mediat shqiptare Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 11:37
Ilustrim

Rreth 5 hektar pyll në rrethana të pa njohur janë përfshirë nga zjarri në fshatin Stanishor të Novobërdës.

Njësia përkatëse policore është duke hetuar rastin.

Kurse, në Ranilug një serb kishte vënë zjarri disa fletave të pemëve dhe si pasojë në zjarr është përfshirë ushqimi i kafshëve.

I dyshuar në përpjekje për të shuar zjarri është lënduar dhe i njëjti është dërguar për shërim. Rasti është duke u hetuar. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test