Na ndiqni

Gjermania

Mërgata shqiptare protestë në Gjermani

Më: 14 shtator 2018 Në ora: 11:44
Gjermani

Njoftohet mergata shqiptare që jetojnë e punojnë në Republikën e Bayernit, të Gjermanisë, se Këshilli Kordinues i shoqatave kulturore shqiptare që veprojnë në Republikën e Bayernit, organizojnë një protestë paqësore. Qellimi i kësaj proteste është; - kundërshtimi  i deklaratave të Presidentit Thaqi për ndryshimin e Kufirit shtetëror të Kosovës, si dhe - kundërshtimin e asociacionit të Komunave serbe me kompetenca eksekutive.

Protesta do të mbahet me datën 16 09 2018, duke filluar nga ora 15.00, para Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Munih, që gjindet në këtë adresë; 80993 Munih, Ehrenbereitstenstr.28. Ju ftojmë për pjesmarrje sa më të madhe!

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test