Na ndiqni

Gjermania

Berlin, flamuri i Kosovës në gjysmështizë

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 09:42
Berlin, flamuri i Kosovës në gjysmështizë

Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin ka ulur flamurin në Gjysmështizë qysh të shtunën në mbrëmje.

Pos në kryeqytetin e Gjermanisë edhe në misionet diplomatike të këtij shteti në Munih, Stuttgart dhe Frankfurt, flamuri i Kosovës është ulur në gjysmështizë në kujtim të Fadil Vokrrit.

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Berlin, Beqë Cufaj, në profilin e tij në Twitter mes tjerash ka shkruar për Fadil Vokrrin ishte një njeri i madh i sportit.

“Një njeri i madh i Kosovës, la tokën për të shkuar në Amshim dhe Përjetësi. Pusho i qetë #FadilVokrri.  Apo ka kujtim më të mirë sesa intervista e tij e fundit në Frankfurter Allgemeine Zeitung http://www.faz.net/aktuell/spo... " , ka shkruar ambasadori Cufaj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test