Na ndiqni

Gjermania

“Shqiponjat e Bayernit” ndihmojnë të sëmurin, Besim Ibrahimin

Nga: Maxhun Smajli Më: 6 qershor 2018 Në ora: 21:01
Anëtarët e kryesisë së SHKHSH “Shqiponjat e Bayernit”

Mergatën shqiptare po e preokupon fati i popullit në atdhe; gjendja e tyre e rendë ekonomike e shëndetësore. Çdo mergimtarë po përpiqet të jep kontributin e tij për të zbutur sadopak vuajtjet e tyre.

Të bashkuar rreth Shoqatës Kulturore e Humanitare Shqiptare “Shqiponjat e Bayernit” të Eggenfeldenit, që drejtohet nga Dr. Ibrahim Latifi, mergimtarët shqiptarë nuk po ndalën së vepruari në të mirën e kombit e atdheut.

Të dielën, 03 qershor, në mbledhjën e saj të jashtëzakonshme, SHKHSH “Shqiponjat e Bayernit”, grumbulloi 1500 evro për të sëmurin, Besim Ibrahimin (41) nga Prishtina. Besim Ibrahimi, është baba i tre fëmijëve dhe ka kohë që vuan nga sëmundja - Morbus Behçet.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test