Na ndiqni

Gjermania

Njoftim nga Shkolla me Mësim Plotësues në Gjuhën Shqipe në Landin Saksoni e Poshtme për qytetet Hanover, Hildesheim dhe Hameln

Më: 3 qershor 2018 Në ora: 16:57
ilustrim

Shkolla me Mësim Plotësues në Gjuhën Shqipe në Landin Saksoni e Poshtme për qytetet Hanover, Hildesheim dhe Hameln

 

Njofton                                                      Hildesheim, 6 qershor 2018

Të dashur prindër dhe edukatorë,

Ju njoftoj  se regjistrimi i nxënësve për mësimin e gjuhës shqipe për vitin shkollor 2018/2019 mund të bëhet në këto shkolla:

Në Langenhagen (regjioni; Hanover), regjistrimi bëhet në shkollën ,,Grundschule Hermann-Löhns'' të hënën më 18.06.2018 prej orës 14:00

Në Hildesheim, regjistrimi bëhet në shkollën ,,Grundschule Alter Markt'' të merkurën, më 20.06.2018 prej orës 15:00.

Në qytetin Hameln regjistrimi bëhet në shkollën ,,Grund und Oberschule  Wilhelm Raabe'', të enjten më 22.06.2018 prej orës 14:00 .

Të interesuarit mund të vënë kantakt me  shkollat ku fëmijët vijojnë mësimin e rregullt, apo  edhe drejtpërdrejt në tel. 017621611152 ose në Email: [email protected] për regjistrimin fëmijëve në mësimin e gjuhës amtare.

 

Përshëndetje shoqërore

Imer Ademi -Dika

Mësimdhënës i Mësimit të Gjuhës Shqipe.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test