Na ndiqni

Gjermania

Nëndega e LDK në Gjermani organizon Akademi Përkujtimore për Sali Çekajn

Më: 18 prill 2018 Në ora: 17:50
LDK në Gjermani

Lidhja Demokratike e Kosovës,Nëndega për Nordrhein Westfalen-Gjermani , në përvjetorin e rënies heroike,… organizon Akademi Përkujtimore, për Heroin e Kosovës Salih Çekajn, ish-Nënkryetar i Degës së LDK-së për Gjermani, intelektual, vizonar, strateg dhe njëri ndër themeluesit dhe komandantët e parë, të grupeve të armatosura të UÇK-së.

Kemi kënaqësin që të ju ftojmë dhe pjesëmarrja juaj do e nderojë këtë akademi. Ju informojmë se në këtë Akademi do japim inserte nga takimi i fundit që patëm në Nëndegen tonë me Salih Qekajn pak kohë para rënjes në Altarin e Lirisë për të mos vdekur kurrë.

Të ftuar janë përfaqsues nga Kosova dhe Mergata.

Akademia do të mbahet me datë,21.04.2018, me fillim në ora 18:00

Adresa:

Markt.35 Titz-Rödingen 52445

Me përshëndetje të përzemrta në emër të Kryesisë së

Nëndeges-Jakup Gërguri Tel:0272373797 ose 015168448693

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test