Na ndiqni

Gjakova

Prokuroria e Gjakovës sqaron arsyet e rrëmbimit të një personi nga fshati Bec

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Gjakovë, kanë ndaluar dy persona M.G dhe A.B., meqenëse ekziston dyshimi se të njëjtit më 11 nëntor në fshatin Bec të Gjakovës kanë rrëmbyer personin I.J., nga fshati Rashkoc i Gjakovës në atë mënyrë që e kanë kërcënuar me armë dhe e kanë detyruar të futet në automjetin e tyre, dhe e dërgojnë tek liqeni i Radoniqit.

Arsyeja e rrëmbimit është se viktima I.J., ka marrë pjesë në zgjidhjen e një kontestit në mes të motrës së pandehurit M.G.,  dhe bashkëshortit  të saj,  duke e kanosur që këtë çështje ta zgjidhë në favor të  tyre, te cilën gjë viktima “ka pranuar ta bëjë”.

Prokurori i çështjes i ka propozuar Gjykatës Themelore në Gjakovë,  që ndaj të pandehurve të caktohet masa e paraburgimit  në afat prej 30 ditësh.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test