Na ndiqni

Gjakova

Lekaj inauguroi rrugën e Bërdosanës

Nga: Mediat Shqiptare Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 14:30
Pal Lekaj inauguroi rrugën e Bërdosanës

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, inauguroi rrugën e asfaltuar të Bërdosanësm projekt i cili ka gjatësi afër 1.6 kilometra e kosto rreth 120 mijë euro dhe pritet të shkurtojë rrugën mes fshatrave të Gjakovës.

Sipas MI-së, të hënën po ashtu ka përfunduar edhe  rruga e cila lidh Gjakovën me Deçanin. Kjo rrugë kalon pranë varrezave historike ( varrezat e Jagozit), më të vjetrat në Gjakovë.

Ministri Lekaj duke i uruar qytetarët e kësaj ane tha se Ministria e Infrastrukturës është e përkushtuar që të realizoi projekte të denja për qytetarët. Deri më tani nga MI-ja janë investuar rreth 42 milionë euro  në komunat e Kosovës dhe investime të tilla do të ketë edhe në vitet në vijim.

Kurse i pari i Gjakovës, Ardian Gjini, e falënderoi ministrin Lekaj dhe Qeverinë Haradinaj, për investimet e bëra në Gjakovë dhe më gjerë, duke thënë se kjo rrugë është neglizhuar nga qeverisja e kaluar, por që tash po inaugurohet falë investimeve të  Qeverisë së Kosovës më konkretisht Ministrisë së Infrastrukturës.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test