Na ndiqni

Gjakova

Lugbunari i Gjakovës, me rrugë të asfaltuar

Nga: Mediat shqiptare Më: 28 shtator 2018 Në ora: 19:45
Lugbunari i Gjakovës

Ministri i Infrastruturës Pal Lekaj, të premtën ka përuruar rrugën 2 kilometërshe në fshatin Lugbunar të Gjakovës, i populluar nga mbi 1000 banorë. Kjo rrugë me infrastrukturë përcjellse, kanalizim dhe ndriçim, në ditët në vazhdim do të pajiset edhe me sinjalistikë të nevojshme. 

Banorët e këtij fshati u shprehën tejet falenderues ndaj ministrit Lekaj, për plotësimin e kësaj nevoje të domosdoshme, që do të ndikjoë drejtpërdrejtë në mirëqenien e familjve të tyre.

Ndërsa Lekaj ripërsërti angazhimin e tij për përmirësimin e infrastrukturës gjithandej Kosovës.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test