Na ndiqni

Gjakova

Lekaj: Gjakova brenda tri viteve me të gjitha rrugët e asfaltuara

Nga: Mediat Shqiptare Më: 19 maj 2018 Në ora: 14:29
Pal Lekaj

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka shkruar se Gjakova ka mbet qe sa kohë pa investime në infrastrukturë rrugore, por dinamika që sot është iu jep besim që brenda tri viteve të ardhshme të gjitha rrugët në qytet dhe në fshatra të Gjakovës, do të rregullohen.

Ai ka shkruar në facebook se sot në Doblibare të Gjakovës, bashkë me përfaqësuesit e Komunës, inspektuam zhvillimin e punimeve në ndërtim të rrugës që e lidhë këtë pjesë me qytetin.

“Nuk do të ketë ndërprerje dhe tejzgjatje të implementimit të projekteve, për këtë do të jemi garant ne”, ka shkruar ai.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test