Na ndiqni

Futboll

“United” në “sulm” për Pellegrinin

Nga: ATSH Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 16:44
Lorenzo Pellegrini

“Manchester United” është gati të bëjë çmendurira për mesfushorin e “Romës”, Lorenzo Pellegrinin. Futbollisti i datëlindjes 1996 pëlqehet shumë dhe nga skuadra të tjera, mbi të gjitha nga “Juventus”.

“Djajt e kuq”, raportojnë mediat në Angli, duket se është gati të mos bëjë asnjë tratativë me “Romën”, por të paguajnë  menjëherë klaluzolën për prishjen e kontratës, që aktualisht është 26.5 milionë euro dhe duke parë moshën dhe cilësitë e futbollistit, është mjaft e mirë. Sipas “The Mirror” mbetet për tu parë se cila do të jetë dëshira e futbollistit , që mbetet vendimtare për këtë transferim.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test