Na ndiqni

Futboll

Solari: Kjo fitore është meritë e këtyre personave

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 09:06
Santiago Solari

Santiago Solari është deklaruar për fitoren ndaj Celta Vigos.

Real Madrid fitoi 4 me 2 ndaj Celta Vigos, ndërsa Santiago Solari ka thënë se ata duhet të bëjnë më shumë.

“Klubi duhet të bëjë më të mirën për Real Madridin, kjo është. Tjerat gjërat nuk kanë rëndësi”, ka thënë trajneri argjentinas pas ndeshjes, përcjell “lajmi.net”.

“Të gjitha meritat për këtë fitore janë të lojtarëve, që kishin një ndeshje fantastike dhe gjërat të tjera të mira që ndodhën.

“Lojtarët treguan se janë të bashkuar, pasi ne ishim më agresiv në sulm dhe luajtëm me një presion të madh, ndërsa Celta testoi limitet e referimit”, ka shtuar më tej Solari. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test