Na ndiqni

Futboll

Emery dëshiron ta mbaj Monreal

Më: 13 shtator 2018 Në ora: 22:45
Monreal

Trajneri i Gunners është gati që ti jep një kontratë të re mbrojtësit spanjoll

Nacho Monreal e meriton qëndrimin e tij në Arsenal edhe për disa sezone, ka thënë trajneri Unai Emery.

“S’pari, e njoh Nacho Monrealin që kur luante në Spanjë për Osasunan dhe Malagan”, tha ai në konferencën e tij për gazetarë para udhëtimit të se shtunës për në Newcastle United.

“Pas gjashtë viteve këtu, kur erdha e zbulova një Nacho Monreal. Pas dy jave, pa dy muajve dhe tani, mund të them se jam shumë i lumtur me të pasi që edhe pse ai ka 32 vjet mendoj se ka performancën më të mirë fizike dhe luan mirë në çdo ndeshje”.

“Duke e parë këtë, për mua është lojtar i rëndësishëm. Mendoj që ne dhe klubi i Arsenalit duhet ti japim atij një kontratë të re”.

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test