Na ndiqni

Futboll

Dikur nënkampion të Kosovës, sot në rangun më të ultë!

Më: 16 maj 2018 Në ora: 12:29
Fusha në Kizhnicë

Për pak vite u ngritën në elitën e futbollit të Kosovës dhe ishin nënkampion në vitin 2015-16. Për pak vite u shembën si ekip, nga kategoria më e lartë (Superliga) tani bien në ligën më të ultë, Liga e Dytë e Kosovës.

Qysh javën që e lamë pas Hajvalia humbi të gjitha shpresat për mbijetesë në Ligën e Parë, e cila renditet në vend të parafundit (i 15-ti) me 26 pikë. 

Dhe krejt në fund, Hajvalia të gjitha ndeshjet si vendas i ka luajtur në Kizhnicë, por mbetet me shpresë se shumë shpejt do të riorganizohen dhe ta kthejnë lavdinë brenda ekipit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test