Na ndiqni

Futboll

Efenberg: Disa lojtarë të Realit nuk e dinë pse janë në finale

Më: 3 maj 2018 Në ora: 14:00
Efenberg: Disa lojtarë të Realit nuk e dinë pse janë në finale

Shtefan Efenberg ishte shumë i mërzitur nga eliminimi i Bajernit nga Champions-i. Ish-mesfushori bavarez bëri një deklaratë shumë ironike pas ndeshjes duke thënë: “Dëgjoj shumë të flitet për eksperiencë, janë broçkulla. Disa nga lojtarët e Realit nuk e dinë pse janë në finale”, u shpreh Efe, duke kritikuar indirekt disa nga lojtarët e skuadrës gjermane.

Shtefan ka qenë shumë herë kritik ndaj Bajernit, duke mos u pajtuar me mënyrën sesi funksionon drejtimi i skuadrës. “Në kohën tonë luanim për fanellën dhe ishim pak mediatik, tani shumë gjëra kanë ndryshuar”, ka thënë ai pak javë përpara ndeshjes së parë në “Allianz Arena” ndaj Realit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test