Na ndiqni

Futboll

Bale i ka dy fjalë për Bayerni

Më: 25 prill 2018 Në ora: 12:53
Bale i ka dy fjalë për Bayerni

Ylli i Real Madridit, Gareth Bale ka refuzuar mundësinë e transferimit në Bayern Munich, raportojnë mediet spanjolle.

“Bavarezët” janë duke e shqyrtuar mundësinë e transferimit të uellsianit gjatë kësaj verë, por ish-futbollisti i Tottenham ka hedhur poshtë opsionin për t’iu bashkuar gjigantit gjerman.

Bale duket se në fund të këtij sezoni, do të largohet nga Madridi pas një sezoni të vështirë.

Thuhet se tashmë krerët e “Los Blancos” janë duke u përgatitur për shitjen e uellsinit, i cili kërkohet nga Manchester United dhe ish-klubi i tij, Tottenham.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test