Na ndiqni
  • Qentë që ua marrin zemrën

    Nëse një qen është me shenja nuk do të thotë që ato janë shenja balte, ato janë pjesë e ngjyrës tradicionale të racave të qenve, ekspertët pothuajse gjithmonë do ta quajnë atë “merle”.

    Dhe përveç pigmentimit, këta qen tërësisht dalin me ngjyrat e tyre të syve. Ose mund të kenë edhe sy të 2 ngjyrave të ndryshme.

    Dhe kjo është vetëm një nga shumë variacionet e ngjyrosjes së jashtëzakonshme në veshjet e disa qenve të cilët e marrin vëmëndjen tonë.

    Këtu keni disa fotografi të qenve që do ua marrin zemrën.

1 / 6
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test