Na ndiqni
 • 18-vjeçarja martohet me njerkun e saj, të cilin e njohu në… dasmën me të ëmën

  Kjo është një nga ato historitë, që të lë pa fjalë.

  Sarah, sot 28 vjeç, nga Uellsi i Jugut, ishte vetëm 14 vjeç kur u njoh me njerkun e saj, Davidin, që sot është 69 vjeç.

  Ata u njohën pikërisht ditën kur Davidi po martohej me nënën e saj.

  Sarah jetonte me të atin dhe deri atëherë, nuk kishte pasur kontakt me Davidin.

  Një vit më vonë, ajo kishte më shumë kontakte me nënën e saj, por njëkohësisht nisi një miqësi me njerkun e saj, që më pas u kthye më shumë se aq.

  Ata ranë në dashuri me njëri-tjetrin dhe në moshën 18-vjeçare, ajo u martua me Davidin.

  Sot ata bëjnë dhjetë vjet të martuar dhe kanë dy binjakë.

  Sarah që prej lidhjes me David është mohuar nga familja e saj, por ajo thotë se është e lumtur me zgjedhjen që ka bërë.

  Historia e tyre është transmetuar në një emision, që ka shkaktuar shumë reagime.

1 / 7
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test