Na ndiqni
  • Fotografi nga ushtrimet e FSK-së në Batllavë

    Ministri i Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha para pjesëmarrësve në ushtrimet fushore të FSK-së “Shqiponja 6”, ka deklaruar se FSK ka prezantuar të arriturat e saj dhe se është parë një forcë e gatshëm ët përballet më çfarëdo situate në Kosovë deh Rajon.

    “Sot pata rastin të jem pjesëmarrës i ushtrimit fushor ‘Shqiponja 6’, kjo është një mundësi e mirë që FSK të prezantoi të arriturat e veta. Pamë një forcë të re në Ballkan, e cila është e gatshme të përballet me çfarëdo situate në Kosove dhe rajon”, ka thënë ministri Berisha.

    Ndërsa Rrahman Rama , komandanti i përgjithshëm i Forcës së Sigurisë së Kosovës, tha se ka ma shumë se një vit që janë përgaditur për këtë ushtrim.

1 / 11
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test