Na ndiqni
  • ‘Rruga’ e Gjuriqit nën pranga drejt Prishtinës

    Pasi hyri pa lejen e autoriteteve të Kosovës në Veri të Mitrovicës, Marko Gjuriq u arrestua dhe nën përcjelljen e autoblindave të Njësisë Speciale u soll në Prishtinë, në stacionin qendër.

    Pas pak minutave, u mor vendim që Gjuriq të deportohet në Serbi nga pika kufitare në Merdare.

    Fotoreporteri i Kallxo, Atdhe Mulla, ka sjellë fotografi nga sjellja e Gjuriqit në stacionin qendër të Prishtinës nën masa të rrepta të sigurisë.

1 / 6
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test