Na ndiqni
  • Shpërthim gjatë lindjes së diellit

    Vullkani Fuego  në Escuintla, Guatemala, shpërthen në lindjen e diellit. Vullkani dëbon hirin që rritet deri në 4,900 m mbi nivelin e detit dhe përhapet në 4 km. Fotografia nga Esteban Biba / EPA.

Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test