Na ndiqni
  • Skenat shkatërruese në Kaliforni

    Infermierja Cassie Lerossignol përqafon një koleg, derisa spitali i Feather River digjet ndërkohë që zjarri shkreton qytetin Paradisë, në Kaliforni. Njerëzit ikën me makina, disa braktisën automjetet e tyre dhe vrapuan nga zjarri duke mbajtur foshnje dhe kafshë në krahë, tha banorja Gina Oviedo, e cila përshkruante këtë si një skenë shkatërruese. Fotografia nga Noah Berger / AP.

Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test