Na ndiqni
  • Tufa e Flamingave

    Flamingat më të mëdhenj dhe më të vegjël pushojnë dhe hanë në ujërat e cekëta të një pellg të vogël në Tanzani. Flamingat më të mëdhenj janë më të mëdhenj dhe më të zbehtë, ndërsa flamingat më të vogël kanë këmbë më të shkurtra, por ngjyrime më të errëta. Foto është publikuar nga nationalgeographic./BS

Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test