Na ndiqni

Formula 1

F1, shiu i “buzëqesh” Hamiltonit. Britaniku, “pole position” në Spa

Më: 25 gusht 2018 Në ora: 16:58
Ilustrim

Lewis Hamilton do të niset nga vendi i parë në Çmimin e Madh të Belgjikës.

Piloti i Mercedesit fitoi “pole position” në pistën e lagur të Spa Francorchamps, duke lënë pas Sebastian Vettel me Ferrari dhe Esteban Ocon me Force India.

Sergio Pérez, Romain Grosjean, Kimi Raikkonen, Max Verstappen, Daniel Ricciardo, Kevin Magnussen dhe Valtteri Bottas plotësojnë dhjetëshen e parë të pilotëve në provat zyrtare.

Gara do të zhvillohet të dielën, në orën 15:10.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test