Na ndiqni

Filma

Vdes ylli i Holliwoodit, Burt Reynolds

Nga: Mediat shqiptare Më: 6 shtator 2018 Në ora: 23:15
Burt Reynolds

Burt Reynolds, ylli i filmave të viteve 1970 dhe kandidati i Oskarit, ka vdekur në moshën 82 vjeçare.

Ai njoftohet se vdiq në një spital Florida nga një atak në zemër i cili gjendej pranë familjes së tij, shkruan BBC.

Ai u qëllua për famë në Deliverance të vitit 1972 dhe u bë legjendë e Hollivudit me rolet e tij në Smokey dhe Bandit, Run Cannonball dhe Nights Boogie.

Reynolds vdiq në Qendrën Mjekësore Jupiter në Florida, sipas Hollywood Reporter.

Arnold Schwarzenegger shkroi në Twitter se Reynolds ishte një nga heronjtë e tij. Zyra e biletave goditi tre nominimet e Oskar dhe e bëri Reynolds një simbol seksi të Hollivudit.

Në të njëjtin vit ai thyen një tabu botuese duke u paraqitur nudo për një qendër thuajse të çmendur në revistën Cosmopolitan, të cilën më vonë tha se ishte një ide “me të vërtetë budallaqe”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test